blog_3

Güç Elektroniği

Güç elektroniği, elektrik gücünün statik vasıtalarla, mevcut girişinden istenen elektriksel çıkış formuna verimli bir şekilde dönüştürülmesi, kontrol edilmesi ve hazırlanması ile ilgili teknolojidir. Günümüz dünyasında yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı, elektronik cihazların günlük hayatın her alanına girmesi, aydınlatma, ulaşım gibi alanlarda yaşanan gelişmeler ile birlikte Güç elektroniği hayatın her alanına dokunan ve geleceğe köprüler kuran araca dönüştü.

services_02

Güç Elektroniği R&P Mühendislik firmasının isminin ve varlığının kaynağıdır. Güç Elektroniği’nin farklı uygulama alanlarında çalışmalar gerçekleştirip, ürünler ve çözümler üretiyoruz.

-Batarya Yönetim Sistemleri

Lityum batarya teknolojisinin geleneksel kurşun asit bataryalara karşısında önemli üstünlükleri var. Bunların başlıcaları;

-Yüksek enerji yoğunluğu
-Yüksek deşarj akımı
-Hızlı şarj imkanı
-Derin deşarj kapasitesi
-Uzun ömür

Bütün bu avantajlar bir temel dezavantajı da beraberinde getiriyor. Lityum aküler agresssif kimyaları sebebi güvenli şekilde kullanılmazlar ise büyük patlama ve yangınlara sebep olabilirler. İşte bu durum Batarya Yönetim Sistemlerini (BMS) gündeme getirmektedir.

R&P Mühendislik olarak batarya yönetim sistemleri tasarımı ve üretiminde 5 yılı aşkın bir deneyime sahibiz.

Uygulamaya özel isterler ile farklı batarya konfigürasyonları için çözümler üretebiliyoruz.

– Batarya Şarj Sistemleri

Güneş Enerji kaynağı başta olmak üzere farklı kaynaklardan (AC veya DC) batarya şarj sistemi ve cihazı geliştirilmesi konusunda deneyimlerimiz mevcut. Bu konuda tüm donanım ve yazılım bileşenlerini gelşitirme kabiliyetlerine sahibiz.

– LED sürücüler

Farklı uygulama alanları için geliştirilmiş LED sürücü çözümlerimiz mevcuttur. Bunlar arasında seri üretimleri devam eden süreklilik kazanmış ürünlerimiz de mevcuttur.

– BLDC Motor Sürücüler

DC motorlardaki moment-devir karakteristiğini koruyarak fırça ve kolektör düzeneğinden kurtulmak için BLDC motorlar üretilmiştir. Fırçalı DC motorlarda rotordaki sarımlara elektrik iletimi, fırça-kollektör yapısı ile sağlanır, bu da kıvılcım oluşturma, bakım gerektirme ve fırçalarda aşınma gibi problemler ortaya çıkarır. Fırça yapısının ortadan kaldırıldığı BLDC motor şu temel avantajları sağlarlar;

-Verimleri yüksektir,
-Fırçasız yapıları sebebi ile sürtünme yoktur, ark yapmaz, karbon tozu üretmez,
-Boyutları diğer motorlara göre daha küçük, momenti ise daha yüksektir,
-Yüksek devrilerde problemsiz çalışır,
-Sessiz çalışırlar,
-Çok az ısınırlar,
-Çok daha uzun ömürlüdürler,
-Bakıma ihtiyaç duymazlar.

BLDC motorların fırça düzeneği olmadan çalışabilmesi için fırçaların gerçekleştirdiği komütasyonun elektronik sürücü devresi üzerinde yapılması gerekir.

Son yıllarda bir çok alanda geleneksel fırçalı motorların yerini alan BLDC’ler uygulamaya uygun BLDC sürücü tasarım ve üretimini de gündeme getirmiştir.
R&P Mühendislik olarak bu alanda tamamlanmış tasarımlarımız mevcuttur. Ürünlerimizin prototip doğrulama testleri devam etmektedir. Güç Elektroniği’nin temel uygulama alanı olan sürücü teknolojileri alanında da ihtiyaçlarınıza ceavp vermek için buradayız.

services_02

Washers are classified into following groups based on the type of fuel/energy they consume.

  • Power Source
  • centrifugal water pump
  • stainless steel water storage tank
  • high-pressure water hose
  • high-pressure dead-man type water wash gun
  • Electrical grounds for the washing system

İLGİLİ PROJELERİMİZ

BU ALANDA BAŞARI İLE TAMAMLADIĞIMIZ GEÇMİŞ PROJELERİMİZ

Katalog İndir

Otomasyon Teknolojileri Alanındaki Çalışmalarımız Hakkında Bilgi Almak İçin Kataloğumuzu İndirebilirsiniz.