BİZ KİMİZ?

Şirketimiz 2015 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sağlanan Teknogirişim Sanayi Destek Programı (TGSD) desteği ile kurulmuştur.

Temel uzmanlığımız Yenilenebilir Enerji Uygulamaları ve Güç Elektronik’i olmakla birlikte elektronik kart ve sistem tasarımı alanlarında AR-Ge, üretim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Alanında uzman ve deneyimli bir ekibi bulunan şirketimiz, İvedik O.S.B. bölgesinde bulunan atölye ve proje ofisi ile hizmet vermektedir.

rpmuhendislik-hakkimizda01

FAALİYET ALANLARIMIZ VE PROJELERİMİZ

R&P Mühendislik ve Danışmanlık, mevcut kadrosunun Güç Elektroniği alanındaki deneyimi ile başta Güneş Enerji sistemleri olmak üzere ülkemizde yeni ve gelişmekte olan alanlarda ar-ge çalışmaları yürütmekte, müşteri odaklı çözümler geliştirmektedir.

Güneş Enerjili Akıllı Aydınlatma sistemleri, Solar Şarj (MPPT) , LED Sürücü, BLDC Motor Sürücü ve Batarya Yönetim (Battery Managment Systems) alanlarında AR-GE ve üretim faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

TGSD kapsamında desteklenen “Akıllı Güneş Enerjili Aydınlatma Sistemi” tasarımını 2016 yılında tamamladık. Bu ürün minimum panel boyutunda gerekli enerji hasadını sağlayan MPPT şarj kontrolcüsü ve sokak trafik yoğunluğunu algılayarak aydınlatma şiddetini buna uygun şekilde yöneten akıllı aydınlatma yöneticisinden oluşmaktadır.  Bunun yansıra Lityum Bataryalar ve bunlara özel geliştirdiğimiz BMS (Batarya Yönetim sistemleri) sayesinde tüm aydınlatma bileşenleri (Panel, Akü, Elektronik kartlar) tek bir armatür büyüklüğünde bir araya gelmiştir.  Sunny Smart LED (SSLED) adını verdiğimiz bu ürünümüz 2016 yılından bu yana müşterilerimizin hizmetindedir.

BMS alanında 6 seri (6s), 4 seri (4s), 12 seri 4 paralel (12s4p) pil bloklarından oluşan Li-ion piller için tamamlanmış nihai BMS ürünlerimiz mevcuttur. Koruma fonksiyonlarının yanı sıra projeye özel olarak SMBUS, I2C haberleşme özellikli BMS sistemleri de geliştirmiş bulunmaktayız.

Müşterilerimizin projelerine özel güç kaynakları ve güç dağıtım modülleri tasarım ve üretimi gerçekleştirmekteyiz.

2019 yılında BLDC motor sürücüleri tasarımı gerçekleştirerek Güç Elektroniğinin farklı  bir uygulama alanında ürünler ortaya koyduk.

Elektronik kart-sistem tasarımımızın yansıra R&P Mühendislik ve Danışmanlık olarak Güneş enerjisi alanında EPC (Ekipman tedarik, Projelendirme, Kurulum) hizmeti de sunmaktayız. On-Grid Güneş santrali ve Off-Grid projeleri gibi Güneş Enerjisinin konvansiyonel kullanım alanlarında birçok tamamlanmış projemiz mevcuttur. Bu başarılı projelere imza atmanın ve Güneş’in bu topraklar ile buluşmasına katkı sağlayan mühendislik ekiplerinden birisi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bu konvansiyonel kullanım alanlarının yanı sıra müşterilerimizin talepleri ve ihtiyaçları çerçevesinde güneş enerjisi temelli yeni ve yenilikçi çözümler de geliştiriyoruz. Özellikle tarımsal sulama-içme suyu sistemlerinin enerjilendirilmesi ve aydınlatma alanlarında otomasyon ve özel tasarım ürünler kullanarak çözümler geliştirmekteyiz.

Ülkemizde Güneş Enerjisinin büyük potansiyel sunduğu sulama ve içme suyu pompalarının enerjilendirilmesi konusunda çok sayıda projeyi başarı ile tamamlamış bulunmaktayız.

Yenilenebilir Enerji ve Güç Elektroniğinin yanı sıra mühendislik becerilerimizi yaratıcı şekilde ifade etme imkânı bulduğumuz ve Arduino, Robotik ve Eğitim setleri alanında da faaliyetlerimiz sürdürmekteyiz. Bu alanda hazır ürün tedarikinin yanı sıra, eğitim-danışmanlık, test sistemleri tasarımı ve üretimi tecrübelerimiz bulunmaktadır.

Misyonumuz

Enerji, savunma ve tüketici elektroniği alanlarında, ileri teknoloji temelli ürünler ve mühendislik hizmetleri sunmak. Ülke ekonomisine, sürdürülebilir çevre politikalarına ve bu doğrultuda teknoloji üretimine katkı sağlamak.

Vizyonumuz

Alanında yarattığı gelişim ve ilkeleri ile müşterilerimiz ve çalışanlarımız tarafından tercih edilen ve güvenilen bir firma olmak.

Değerlerimiz

Sürdürülebilirlik
Uzmanlık
Güven
Verimlilik
Fark Yaratabilmek

rp-muhendislik-hakkimizda02

REFERANSLARIMIZ

İş Ortaklarımız

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı
TCDD
Isparta İl Özel İdaresi
T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
İzmir Büyükşehir Belediyesi
Malkara Belediyesi
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Imtek Cryogenics
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Bölümü
Kırklareli İl Özel İdaresi
Teknolus Enerji
Çankırı Karatekin Üniversitesi
Kırklareli İl Özel İdaresi
Momentum Ar-Ge
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi
Burdur İl Özel İdaresi
Soltra Enerji